Karmod wyprodukował pierwsze na Grenlandii konstrukcje placu budowy kopalni złota

Cel użytkowania Biuro kopalni złota i obóz pracy
Model budynku Kontener z płyt warstwowych nowej generacji
Liczba budynków 42 Jednostka Pojemnik
Całkowity obszar 588 m²
Rok projektu 2022
Region do wykorzystania Grenlandia
Obecnie 56 gości ogląda ten projekt

Wyprodukowaliśmy konstrukcje budowlane dla kopalni złota na Grenlandii, największej wyspie na świecie, całkowicie pokrytej lodowcami na północy Oceanu Atlantyckiego. Wyróżniającą cechą projektu placu budowy, w którym zastosowano model kontenera nowej generacji, jest to, że zostanie on wykorzystany w pierwszej kopalni złota na Grenlandii. Przypomnijmy, że w wyniku prac poszukiwawczych w regionie południowej Grenlandii, na początku 2012 roku po raz pierwszy na wyspie odkryto kopalnię złota. W wyniku przeprowadzonych badań odkryto szeroki pas złota w ruinach górskich, obejmujący obszar 90 km od południowego punktu odkrycia na północ.

Po tym odkryciu w Południowej Grenlandii rozpoczęto prace mające na celu wydobycie znalezionego złota. W tym kontekście konstrukcje kontenerowe nowej generacji Karmod stały się wyborem dla grenlandzkiej kopalni złota. W ramach projektu w nowoczesnym zakładzie Karmod w krótkim czasie wyprodukowano 42 jednostki kontenerowe o wymiarach 230x600. Konstrukcje, które zostały przygotowane w całkowicie rozbieralnym systemie kontenerowym nowej generacji, zostały wysłane na Grenlandię morskim transportem kontenerowym. Konstrukcje, które zostały przetransportowane z portu do miejsca użytkowania transportem drogowym, zostały szybko zamontowane dzięki zaletom bezspawowego systemu śrub i nakrętek. Zmontowane w krótkim czasie konstrukcje zostały udostępnione pracownikom placu budowy.

Wśród konstrukcji kontenerowych Karmod nowej generacji oddanych do użytku w zakładzie górniczym na Grenlandii znajdują się m.in. biura zarządu, budynki akademików i jadalni oraz laboratoria. Średnia temperatura na Grenlandii wynosząca -7 ⁰C została również wzięta pod uwagę przy produkcji kontenerowych konstrukcji budowlanych. W produkcji zastosowano dodatkową izolację, biorąc pod uwagę warunki użytkowania w terenie poniżej poziomu zamarzania. Dzięki temu specjalnemu zastosowaniu, klimatyzacja konstrukcji kontenerowych na placu budowy może być łatwo wykonana. Kontener Karmod nowej generacji posiada system płyt warstwowych od ściany do dachu. Zaletą tego systemu jest możliwość bezpiecznego użytkowania nawet w najtrudniejszych warunkach klimatycznych. Na etapie montażu w punktach łączenia płyt warstwowych ze specjalnie pomalowanym metalowym podwoziem stosowane są specjalne knoty, które całkowicie zapobiegają cyrkulacji powietrza. Specjalne drzwi i podwójne okna sosnowe całkowicie zamykają budynek przed dostępem powietrza. Specjalny system mocowania zastosowany w połączeniach płyt warstwowych dachu całkowicie zapobiega przedostawaniu się wody na dach i zapewnia pełną szczelność konstrukcji.

Średnia temperatura na Grenlandii wynosi -7 ⁰C, ale klimat jest suchy i słoneczny. Zimy są wyjątkowo mroźne. Nawet latem temperatura w regionach pokrytych lodem jest ujemna.

Kontenery nowej generacji Karmod będą służyć przez wiele lat w kopalniach złota. Dzięki bezpieczeństwu konstrukcji, odporności na trudne warunki terenowe i zaletom izolacyjnym zawsze będzie oferować ciepłe środowisko na placu budowy.

Nasze projekty

To jest nasze zadanie

Od jednego końca świata do drugiego, dajemy naszym klientom dostęp do sektora prefabrykatów produkowanych przy użyciu nowych technologii na świecie. Gwarantujemy niezawodność dzięki technologii i innowacjom, elastycznym modelom biznesowym i inteligentnym rozwiązaniom w zakresie łańcucha dostaw, które tworzą wartość dla klienta poprzez podążanie za siecią produkcyjną projektu.

Odkryj

Nasze główne projekty